HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Ceride-i İlmiyye nedir?

Ceride-i İlmiyye ismi; 1914-1922 yılları arasında yayınlanan, resmi bir kaynak olma özelliği ile ön plana çıkan bir dergi adıdır. Bu dergi de halkın her kesiminden gelen sorular Fetvâhane tarafından özenle cevaplandırılırdı, dönemine; dini, sosyal, siyasal ve kültürel olarak iz bırakan, günümüzde ise kaynakça olarak kullanılan bir eserdir.

Ceride-i İlmiyye sitesinde ne bulabilirim?

Ceride-i İlmiyye Süleymaniye Vakfı tarafından hakemli bir dergi olarak hayata geçirilmesi planlanmış bir projedir. Bu projenin ilk adımını 2018 yılı itibarı ile internet sitesi olarak faaliyete geçirerek, günümüze ışık tutacak nitelikte fıkıh, hadis, ekonomi, kadın ve aile başlıklarının yer aldığı makale, deneme ve araştırmaları yayınlama olmuştur.

Amacımız:

İslami İlimler alanındaki çalışmalara kaynak olmak üzere yayın yapan bir platform olmaktır. Bu araştırmalar kullanıcılar ve ilmi çalışma yapanlar için kaynakça olarak kullanıma açıktır. Alanında uzman kişilerin yer aldığı yazar kadromuz, araştırmalarını Kur’an ve Sünnet üzere hazırlayarak hem konunun anlaşılmasını hem de bu alanda çalışan insanlara örnek olmayı amaçlamaktadır.